Eko żywność, zioła, przyprawy, suplementy diety, oleje tłoczone na zimno, herbatki ziołowe, kosmetyki naturalne, olejki kosmetyczne i inne.

Dieta "antyrakowa” powinna być bogata w witaminy: A, C, E, oraz pierwiastki: magnez i selen, które uniemożliwiają rozwój komórek rakowych.Tradycyjna medycyna chińska leczy nowotwory, nawet w stanie zaawansowanym bardzo ścisłą, konsekwentną dietą, w której 50% zajmują zboża, 30% jarzyny, 20% soki.

Komórka nowotworowa osiąga stadium nieodwracalnych zmian przeciętnie po kilku latach. Klinicznie może być rozpoznana najwcześniej po około 8 latach. Jedynie w okresie utajenia, czyli wtedy, gdy o nim nie wiemy, nowotwór jest łatwy do zwalczenia. Zanim liczba komórek rakowych wzrośnie do 1 tysiąca i zmiany nowotworowe się utrwalą rak może samoistnie się cofnąć, stąd też jego nazwa.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka powinniśmy stosować profilaktykę polegającą na odpowiednim odżywianiu.

Dieta "antyrakowa" jest uboga w cukier, sól i niektóre tłuszcze, bogata natomiast w witaminy: A, C, E, oraz pierwiastki: magnez i selen, które uniemożliwiają rozwój komórek rakowych.

Bardzo ważny w diecie przeciwrakowej jest selen, którego naturalnymi źródłami są owoce morza, kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory, brokuły i orzechy a szczególnie brazylijskie.

W zapobieganiu rakowi powinniśmy szczególnie unikać szkodliwych substancji chemicznych, należą do nich Nitrozaminy, które są kancerogenami czyli substancjami rakotwórczymi, powstają w warzywach uprawianych na glebach użyźnianych nawozami azotowymi. Dlatego najlepiej spożywać warzywa z upraw ekologicznych, czyli tzw. biodynamicznych, w których nie stosuje się sztucznych nawozów. Niestety dostęp do takich owoców i warzyw nie jest łatwy. W Polsce zaledwie kilka procent stanowią uprawy -BIO.

Choć produktami wskazanymi w diecie antyrakowej są warzywa, które powinniśmy jeść świeże, również kiszone, powinny pochodzić z ekologicznej czy biodynamicznej uprawy.

Dietę powinniśmy wzbogacić o otręby: kukurydziane, owsiane, pszenne, ryżowe, ocet winny jako przyprawa, owoce morza i chude ryby – to źródło kwasów tłuszczowych omega-3, które wzmacniają system immunologiczny, tran z wątroby ryb oceanicznych, olej lniany - tłoczony na zimno z siemienia lnianego – jest wiele dowodów naukowych, że pomaga w leczeniu nowotworów. Medycyna naturalna uznaje za przydatne w zwalczaniu raka również czerwone buraki, z których można pić świeży lub kiszony sok.

Produkty zabronione to wędliny, wyroby wędzone: drób, ryby, sery, każde wędzenie jest szkodliwe, tłuste sosy np. majonez, słodycze, słodziki i konfitury, mięso peklowane, konserwy, frytki, również blanszowana mąka, oczyszczona sól i rafinowany cukier - ten utrudnia przyswajanie czołowych antyrakowych pierwiastków: selenu i magnezu. Do gotowania, smażenia i polewania potraw najbardziej nadaje się olej lniany albo oliwa z oliwek - z pierwszego tłoczenia. Warto unikać tłustego mięsa, substancje toksyczne najczęściej odkładają się właśnie w komórkach tłuszczowych i wątrobie.

Dobrym uzupełnieniem diety są napoje takie jak woda źródlana, napary z ziół takich jak owoc jemioły, kasztanowiec, głóg, dzika róża, dymnica, pokrzywa, zielona herbata uchodzi za napój przeciwrakowy, soki naturalne z warzyw i owoców.

Źródło: 
http://www.medycyna.linia.pl/
http://www.tvp.info/informacje/ludzie/dzien-walki-z-rakiem/1325639
http://podszarotka.republika.pl/

W swojej ofercie posiadamy: produkty zbożowe, ziołowe, oleje tłoczone na zimno, zdrowe zamienniki cukru, zamienniki mleka, suszone owoce, produkty wegetariańskie, herbaty, produkty bezglutenowe i wiele innych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów w Łomży:

Księżnej Anny 6E, Sklep z EKO żywnością i przyprawami, Czynny Pn-Pt 9.30-17 Sb 9.30-14.00
Wojska Polskiego 28, Sklep z EKO żywnością, suplementami i ziołami, Czynny Pn-Pt 9.30-17 Sb 9.30-14.00

 

Najpopularniejsze produkty

Cena: 16,00 PLN

Mąka orkiszowa jasna typ 650 jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z gospodarstw rolnych. Nasz orkisz to odmina Schwabenkorn. Jesteśmy...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 6,49 PLN

SKŁADNIKI sól morska, masło shea, serwatka w proszku, skrobia kukurydziana, olej słonecznikowy, bazylia* (2,5%), tymianek* (2,5%), oregano* (2%), pietruszka* (2%),...

Więcej...

Kategoria: Supermarket
Cena: 28,99 PLN

Morwa suszona biała 1 kg - słodkie owoce morwy Owoce morwy nadają się do spożycia na surowo, jak również jako soki, marmolady i wina. To również świetna i...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 11,99 PLN

Kurkuma nazywana jest też „ostryżem” i „szafranem indyjskim”. Jest rośliną z rodziny imbirowatych i występuje w ok. 70 gatunkach na terenie m.in. Indii i...

Więcej...