Eko żywność, zioła, przyprawy, suplementy diety, oleje tłoczone na zimno, herbatki ziołowe, kosmetyki naturalne, olejki kosmetyczne i inne.

Goździki całe 100 g

Kategoria: Przyprawy
Liczba odwiedzin: 556
Cena: 7,49 PLN

Wzbogać smak swoich potraw o goździki!

Goździki to suszone pąki kwiatowe goździkowca korzennego, który jest wiecznie zielonym drzewem pochodzącym z Azji. Już ponad 2000 lat temu były one wykorzystywane w starożytnych Chinach. Kilkaset lat potem kupcy arabscy przywieźli goździki do Wenecji, a stamtąd trafiły one do Europy. Przypisywano im wtedy nawet właściwości uśmierzające ból zębów lub ból głowy. Służyły także jako naturalny środek na odświeżenie oddechu.

Dzięki nim, przyprawy i napoje nabierają niepowtarzalnego smaku. Poza tym goździki całe mają wiele właściwości prozdrowotnych posiadają wiele witamin i minerałów. Stosowanie tej przyprawy może okazać się wspaniałą kulinarną przygodą. 

Goździki całe - przykłady zastosowań

Z pewnością wiele osób stosowało goździki na bolące zęby. Trzeba przyznać, że jest to sposób bardzo skuteczny. Nie możemy jednak zapominać o właściwościach kulinarnych tego produktu. Trzeba podkreślić, że całe goździki to rewelacyjny dodatek do kompotów.

Ponadto, można ich używać do grzanego wina czy ponczów. Goździki wchodzą w znakomitą interakcję z sosami owocowymi i mięsnymi. Warto też wiedzieć, że pasują do marynowanej dziczyzny, wieprzowiny, a także baraniny. Dobrze komponują się z potrawami z grzybów oraz rosołu. Wraz z cebulą i liściem kalarepy znacznie poprawiają smak kapusty kwaszonej.

Goździki całe - podstawowe zasady ich skutecznego użytkowania

Goździki całe można stosować bez żadnych ograniczeń. Ilość goździków, jaką będziemy dodawać do codziennych potraw jest dowolna i zależy wyłącznie od zmysłu kulinarnego. Goździki w całości, podobnie jak pozostałe przyprawy należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pudełku, dzięki czemu nie zwietrzeją i nie stracą swoich wyjątkowych właściwości.

Najpopularniejsze produkty

Cena: 16,00 PLN

Mąka orkiszowa jasna typ 650 jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z gospodarstw rolnych. Nasz orkisz to odmina Schwabenkorn. Jesteśmy...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 6,49 PLN

SKŁADNIKI sól morska, masło shea, serwatka w proszku, skrobia kukurydziana, olej słonecznikowy, bazylia* (2,5%), tymianek* (2,5%), oregano* (2%), pietruszka* (2%),...

Więcej...

Kategoria: Supermarket
Cena: 28,99 PLN

Morwa suszona biała 1 kg - słodkie owoce morwy Owoce morwy nadają się do spożycia na surowo, jak również jako soki, marmolady i wina. To również świetna i...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 11,99 PLN

Kurkuma nazywana jest też „ostryżem” i „szafranem indyjskim”. Jest rośliną z rodziny imbirowatych i występuje w ok. 70 gatunkach na terenie m.in. Indii i...

Więcej...