Eko żywność, zioła, przyprawy, suplementy diety, oleje tłoczone na zimno, herbatki ziołowe, kosmetyki naturalne, olejki kosmetyczne i inne.

Erytrol Erytrytol 1kg Agnex

Kategoria: Supermarket
Liczba odwiedzin: 315
Cena: 29,90 PLN
+

słodzik, który posiada zaledwie 0,2 kcal - posiada zerowy indeks glikemiczny - hamuje działanie bakterii powodujących ubytki w zębach - wspaniały zamiennik klasycznego cukru Erytrol to substancja słodząca (E968).

 

Erytrol i Erytrytol to nazwy zamienne tego samego towaru. Jest to słodzik, który należy do grupy alkoholi polihydroksylowych, czyli cukrowych. Jest pozyskiwany przez fermentację glukozy za pomocą drożdży.

 

Erytrol naturalnie jest substancją występującą w niektórych owocach, wodorostach oraz czerwonym winie. Substancja ta posiada drobne ilości kalorii, a także prawie zerowy indeks glikemiczny. W trakcie spożywania pozostawia w ustach uczucie delikatnego chłodu.1g erytrytolu to zaledwie ok.

 

0,2 kcal, dlatego nazywany jest „słodzikiem bez kalorii". Spomiędzy występujących słodzików to najmniej kaloryczna opcja, która praktycznie nie zawierająca wartości odżywczych, dlatego rewelacyjnie nada się dla osób kontrolujących kalorię i na redukcji.

 

Erytrol nie jest metabolizowany przez nasz organizm, ponieważ nie posiadamy enzymu, który by go rozkładał w naszym organizmie. Prawie w pełni jest wydalany i nie wpływa on w ogóle na florę bakteryjną jelita.

 

Nie powinny go stosować dzieci poniżej 3 roku, życia ze względu na nie do końca rozwinięty układ pokarmowy, po za tym nie posiada on przeciwwskazań i skutków ubocznych.W żywności erytrol coraz częściej użytkowany jest podczas produkcji zdrowych słodyczy, dżemów, owoców kandyzowanych, gum do żucia oraz produkcji suplementów diety dla osób, które muszą wykluczyć ze swej diety cukier.

 

Nie pełni on tylko roli słodzika, stosowany jest ponadto jako wzmacniacz smaku, przy zagęszczaniu i jako substancja, która zapobiega zmianie konsystencji, barwy oraz smaku produktu.Erytrytol ma pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez pełnienie funkcji antyoksydantu, a także ochronę zębów.

 

Jako antyoksydant łączy się z wolnymi rodnikami i chroni nasz organizm przed ich szkodliwym działaniem. W dodatku zdolność hamowania fermentacji cukrów, która zachodzi poprzez bakterie typu Streptococcus, które mogą wywoływać ubytki w zębach.

 

CIEKAWOSTKIW przepisach zamieniając cukier na erytrytol powinniśmy zastosować proporcję: 5g cukru zamienić na ok. 7g erytrytolu.Nie poleca się używania erytrolu do wypieku ciast drożdżowych, ponieważ wpływa na spowolnienie wyrastania ciasta.

 

Dodawany jest często w produktach do innych słodzików, takich jak aspartam, żeby niwelować ich niepożądany posmak i poprawić słodki smak. W kosmetyce używany jest jako zamiennik gliceryny, która pełni funkcje konserwantu, czyli broni artykuł przed zepsuciem.

 

zastosowanieJako słodzik do wszystkiego rodzaju napojów, herbat, wypieków cukierniczych i gotowania. Nie poleca się erytrolu do wypieku ciast drożdżowych, ponieważ wpływa na spowolnienie wyrastania ciasta.

 

INFORMACJA ALERGENNAGluten, gorczycę, seler, sezam, soję.

Polecane produkty

Najpopularniejsze produkty

Cena: 16,00 PLN

Mąka orkiszowa jasna typ 650 jest wytwarzana tradycyjnymi metodami z ziarna pozyskanego z gospodarstw rolnych. Nasz orkisz to odmina Schwabenkorn. Jesteśmy...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 6,49 PLN

SKŁADNIKI sól morska, masło shea, serwatka w proszku, skrobia kukurydziana, olej słonecznikowy, bazylia* (2,5%), tymianek* (2,5%), oregano* (2%), pietruszka* (2%),...

Więcej...

Kategoria: Supermarket
Cena: 28,99 PLN

Morwa suszona biała 1 kg - słodkie owoce morwy Owoce morwy nadają się do spożycia na surowo, jak również jako soki, marmolady i wina. To również świetna i...

Więcej...

Kategoria: Przyprawy
Cena: 11,99 PLN

Kurkuma nazywana jest też „ostryżem” i „szafranem indyjskim”. Jest rośliną z rodziny imbirowatych i występuje w ok. 70 gatunkach na terenie m.in. Indii i...

Więcej...

header2